Макет пістолет-кулемет (ММГ) SA 26 "Samopal 26" c документами Укроборонпрому

Опис Макет пістолет-кулемет (ММГ) SA 26 "Samopal 26" c документами Укроборонпрому

Макет масогабаритні (ММГ) пістолета-кулемета SA-26 - це деактивовані для виключення будь-якої можливості бойового використання зразки зброї.

Вони зберігають на 100% оригінальний вигляд і також використовуються для відточування навичок по збірці-розбиранні зброї і догляду за ним (чистки, носіння та зберігання).

 • зроблений поздовжній пропил стволу
 • патронник підварити
 • в коробці знизу уварений короткий штифт, який ковзає по подовжньому пропилу стовбура і не заважає його зняти
 • в затворі підрізані ударник і подавач
 • видалений зачіп
 • зрізана губа магазину


Історія зброї

Розробка цих ПП була розпочата в 1947 році на збройовому підприємстві Ceska Zbrojovka Strakonice. Головним розробником був Ярослав Холечек, а також інженери Я.Чермак, Ф.Мишка, Я.Краточвіл і В.Зібара. Остаточний варіант нового ПП був розроблений на основі прототипу CZ 447 і прийнятий на озброєння чехословацької армії в серпні 1948 року під позначенням "9 mm samopal vz. 48a" (з дерев'яним прикладом) і "9 mm samopal vz. 48b" (зі складним прикладом) . Як випливає з назви, обидва ПП були створені під патрон 9х19 мм Парабелум. Серійне виробництво було розпочато в 1949 році на підприємстві Чешска Збройовка - Ухерскі Брод. Навесні 1950 року чехословацька армія змінила позначення цих ПП: Sa vz. 48a став Sa 23, а Sa vz. 48b став Sa 25. Слід зазначити, що зустрічаються в різних джерелах позначення виду Sa vz.23 неправильні, так як термін vz. (Vzor) використовується для позначення року прийняття на озброєння, а номери 23 і 25 - це просто умовні номери моделей.

У 1950 році, в зв'язку з уніфікацією боєприпасів всередині армій країн Варшавського Договору, виробництво моделей 23 і 25 калібру 9мм Парабелум було припинено, а в 1951 році на озброєння чехословацької армії почали надходити модифіковані ПП Sa 24 (з дерев'яним прикладом) і Sa 26 (зі складним прикладом) під радянський патрон 7,62х25мм ТТ. ПП моделей 23 і 25 були частиною передані в поліцію, частиною продані на експорт. Моделі 24 і 26 також залишалися на озброєнні порівняно недовго, до 1958 року, коли їх замінили на автомати Sa 58 під радянський патрон 7,62х39мм.

Візуально моделі калібру 7,62 мм відрізняються від 9мм моделей тим, що у 9мм варіантів магазин вставлені вертикально, а у 7,62 мм моделей він має помітний нахил вперед.

ПП описаних вище модифікацій широко поставлялися на експорт, в тому числі в Чад, на Кубу, в Лівії, Мозамбік, Нігер, Сомалі, Сирії, і встигли неабияк повоювати в різних локальних війнах і партизанських рухах, головним чином в Африці.

Крім того, конструкція і компоновка ПП серії Sa 24, Sa 26 послужила зразком для багатьох інших ПП, в тому числі Uzi, Steyr MPi 69, Ingram MAC-10 і інших.

Технічно, все ПП серії Sa. відрізняються один від одного тільки використовуваним патроном і типом приклада (нерухомий дерев'яний або металевий складаний убік).

ПП Sa.24, Sa. 26 є зброєю, побудованим за схемою з вільним затвором. У ньому вперше (для ПП) використаний затвор, що набігає більшою частиною своєї довжини на стовбур в закритому положенні, так само як і розміщення магазину в пістолетної рукоятки, а не перед нею. Вогонь ведеться з відкритого затвора, вибір режиму вогню здійснюється шляхом натискання на спусковий гачок (мале натискання - поодинокі, повне - чергами). Рукоятка заряджання знаходиться зверху. Ствольна коробка циліндричної форми зі сталі. Прицільні пристосування - мушка в намушнике і цілик з установками на 100 і 200 метрів.

На цівку справа встановлено спеціальне пристосування для прискорення спорядження магазинів зі спеціальних обойм по 8 патронів, в яких патрони поставляються у війська. При цьому обойма встановлюється в це пристосування і магазин як би насувається на патрони рухом вперед до дульного зрізу.

Характеристики Макет пістолет-кулемет (ММГ) SA 26 "Samopal 26" c документами Укроборонпрому

Калібр
Матеріал
 • Метал
Історичний період
Країна-виробник товару
Дивитися всі характеристики →

Додати відгук до товару

 • Поганий
 • Так собі
 • Нормальний
 • Добрий
 • Чудовий

Додати фотографії

Перетягніть файли сюди чи натисніть на кнопку. Додавайте до 10 зображень у форматі .jpg, .gif, .png, розміром файлу до 5 МБ

Для того чтобы опубликовать отзыв необходимо войти в личный кабинет

Щоб ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами.