Люди, що мають справу з пістолетами, добре знають, що таке кулі для пневматики. Останнім часом така зброя користується великою популярністю. Чому б і ні, вона легка у використанні, зберіганні та догляді. Від калібру і різновиду куль залежить довгостроковість роботи, результативність під час використання. Кожний досвідчений стрілець має вміти розбиратися в кулях, які є невід'ємною частиною будь-якої зброї.

Класифікація куль для пневматики

Водночас потрібно розуміти, що конкретна модель зброї вимагає певний калібр. Широкий вибір, який пропонують численні виробники, допоможе вибрати кулі для пневматики відповідно до певного пістолета. Розрізняють такі різновиди:

  • Олив’яні кулі. Найпоширеніший різновид. Їхній плюс у тому, що завдяки вазі вони вдало виходять із дула пістолета. Стабільні в обертанні, це неабияк впливає на точність стрільби. На сто відсотків складаються зі олива. Нечасто додаються спеціальні добавки. Для такої кулі стандартна ширина 4 мм.
  • Безолив’яні кулі. Предмети, що не містять у собі олива, або дуже в невеликій кількості. Попри це, вельми популярні, іноді використовуються для полювання.
  • Патрони Флобера. Виготовляються в спортивних цілях. Не можуть завдати шкоди людям або тваринам. Зрідка застосовуються для відстрілювання мишей, щурів та інших дрібних гризунів. Навіть найпотужніші моделі не видають характерного звуку. Відсутнє супутнє полум'я, яке часто виробляється під час стрілянини. Можуть мати калібр 5.5 мм, він є найбільш ходовим.
  • Холості патрони. Відрізняються від інших аналогічних предметів відсутністю в них кулі. У досить рідкісних випадках бувають зроблені з дерева або паперу. Покалічити холостим патроном складно, але на близькій відстані він може завдати шкоди.
  • Кульки. Такі сталеві вироби використовують як розвагу. Часто вони бувають розміром 4.5 мм. Щодо полювання, вони не будуть гарним варіантом. Ними добре цілитися по скляних і пластикових пляшках. Багато прихильників постріляти експлуатують їх саме в таких цілях.

Поради щодо вибору

Одним із найбільш поширених варіантів є кулі Diabolo. Вони виготовляються багатьма виробниками. Головною особливістю цього різновиду є звуження як кільце. Мають циліндричну поверхню. Умовно поділяються на дві половини. Під час самого пострілу такі кулі менше стикаються з дулом, це допомагає раціонально розподілити стиснене повітря.  Діабло мають різні форми, від загостреної до конічної. Важливо знати, з чого вони виготовлені. Моделі з тупим наконечником часто використовують спортсмени, ще їх називають матчевими. Вони залишають акуратний отвір у мішені. Тому, якщо споживач займається стрільбою, цей варіант є ідеальним.

Так само є кулі для пневматики класу під назвою магнум. Зазвичай, це гвинтівки, для них теж підходящим варіантом є попередній різновид. Гарні патрони для пневматики подібного типу випускає фірма Gama.

Необхідно вибирати варіанти поважче. Багато хто вважає, що чим менше вага, тим вища швидкість. Зазвичай, це аж ніяк не помилка, вона летить досить швидко, але й динамічно втрачає свою швидкість у польоті. Важка куля діє з точністю до навпаки. Вона набирає швидкість поступово, спочатку роблячи повільний розгін. Вона має кінетичну енергією. Вся енергія йде безпосередньо на мішень.

Для мисливської пневматики необхідно вибирати переважно останній різновид куль. Якщо немає досвіду, краще придбати декілька варіантів боєприпасів. Так буде легше визначити, який саме підходить. У ємності, в якій знаходяться кулі, не має бути жодних слідів мастила. Потрібно звернути увагу на наявність зайвої стружки, у випадку виявлення розумнішим буде відмовитися від купівлі. Сам патрон має бути чистим, без нальоту. Якщо кулі дійсно якісні, шов на них має бути непомітним. Форма грає велику роль, все кулі мають бути як на підбір однаковими.

Не варто купувати кулі для пневматики від невідомих виробників. Найчастіше вони виготовляються з невідомого дешевого металу, а продаються за ціною гарного товару. Це сильно вдарить по кишені, а в подальшому не принесе потрібного результату. Не рекомендується стріляти з обрізаних дул дротиками або стрілами. Якщо в наявності саме такий варіант пневматичної зброї, не потрібно купувати такий різновид куль.

Щоб зробити вибір правильно, необхідно почитати відгуки в інтернеті й поговорити з професіоналами. Це серйозна покупка, у якій не можна допускати помилки.

Кулі для пневматики

Показати ще