Яке спорядження потрібне для стрільби

Сошки — упор для стрільби з вогнепальної зброї або арбалета. Термін широко використовується серед фотографів. Пристрій виконує функцію фіксатора, створюючи користувачу додаткову точку опори. Дає можливість прицілюватися довгий час. Під час використання не затерпає рука. Таке обладнання можна використовувати в усіх потрібних положеннях. Регулювання висоти дає змогу цілитися навіть у лежачому положенні.

Матеріал, з якого вони виробляються, може бути різним, найпопулярнішим вважається алюміній. Використовуються в умовах полювання або стендової стрільби. Звичайний упор для стрільби застосовується для стрільби стоячи або в напівприсядках. Подсошник і упори стануть у пригоді не тільки стрільцям-початківцям, а й не завадять професіоналам. За бажання можна виготовити й самому, проте функціональні якості будуть, м'яко кажучи, не дуже.

Асортимент товару порівняно великий. На нього впливають різні марки, бренди й виробники, а також певні різновиди. Є навіть вбудовані зразки, за наявності таких не треба носити окремо громіздкий агрегат. Фахівці виділяють три основних різновиди опори: монопод і карабінові, триподи, звичайні й упори. Прогумовані наконечники на ніжках сошки для карабіна дають додаткову стійкість і переваги стрілцю.

У певних ситуаціях практичніше користуватися моноподом, що є опорою з однією ніжкою. Має компактні розміри й легку вагу, однак не поступається в стабільності та зручності сошці, його зручно брати із собою в тривалі піші походи. Триноги вважаються найбільш практичним обладнанням для будь-якого типу стрільби. Складана конструкція за кілька секунд трансформується в зручну підставку для рушниці або іншої зброї. Телескопічні ніжки дають змогу вибрати потрібний градус і висоту. Останній тип характерний тим, що переважно застосовується під час стрільби в лежачому положенні або ж із додатковою підставкою-пеньком або іншим підручним предметом.

Історія створення й розвитку до наших днів

У 16-17 столітті була звичайною залізною або дерев'яною жердиною, у деяких випадках. Заввишки він був близько півметра. Верхній кінець був розділений у формі рогатки, а нижній — загострений для того, щоб втикати в землю. Потреба була зумовлена тяжкістю середньовічної рушниці й арбалета. У тих же століттях, завдяки великій кількості воєн, зброя була на вагу золота, і сошки брали участь у ближніх боях як холодна зброя. Після інновацій у сфері вогнепалу, а також його подальшого полегшення, практично удвічі, допоміжні засоби стрільби стали менш популярними. А з переходом на мушкети й зовсім забулися.

У 20 столітті предмет знайшов друге дихання, з винаходом триноги, що була частиною конструкції для гвинтівки (снайперської або спортивної), ручного кулемета, автомата. Пізніше це обладнання знайшло місце в артилерійській сфері. Там воно має вигляд сталевої пластини, яка запобігає віддачі або відкату знаряддя.

Як підібрати потрібний агрегат

Основних чинників, що враховуються під час вибору, досить багато. До них належить цінова політика, країна виробник, відгуки інших споживачів, якість опорних ніжок тощо.

Тож як вибрати те, що потрібно? Варто відштовхуватися від різновиду стрільби. Вони бувають різні. Наприклад, для страйкболу характерні гвинтівки без віддачі, тому купування дорогої й високотехнологічної моделі як мінімум не логічне. Якщо ж предмет потрібен для полювання — тут все зовсім навпаки. Підставка для пневматики має відповідати складності самого процесу. Якщо ж полювання гірське — то доведеться витратиться, оскільки такий різновид полювання вимагає надмірної точності та тривалості націлювання. У спортивній стрільбі невідповідні збройові аксесуари можуть зіграти злий жарт, адже якщо рушниця відхилиться хоча б на міліметр — спортсмен зазнає поразки. Для цього спорту все обладнання має бути максимально легким, щоб не обтяжувати знаряддя, у такий спосіб не ускладнюючи рух під час пересування на тріатлоні або інших рухомих різновидах стрілецьких змагань.

Сошки та упори для стрільби

Показати ще