Луки для стрільби — досить дорогі предмети, до вибору яких потрібно поставитися серйозно та ретельно. Попри безліч їхніх різновидів, насамперед необхідно визначитися з метою такого придбання. Це важливий момент, адже з огляду на нього підбирається найбільш відповідний девайс.

Різновиди луків для стрільби: як вибрати?

Труднощі під час вибору обладнання виникають і в професіоналів з великим досвідом, і в новачків, які починають пізнавати бажаний об'єкт. Необхідно провести співвідношення між силою натягання тятиви та плечем лучника. Розглядаючи потужність, орієнтуйтеся на рівень стрільби та досвід у цьому виді спорту, щоб за умов безвітряної погоди точність попадання була максимально можливою. Зверніть увагу на тятиву та способи її мотання. Сучасні розробки дають змогу купувати луки для стрільби з вбудованими тятивними конструкціями. Стріла не має виходити з гнізда та розташовуватися в ньому занадто туго, щоб постріли були легкими та невимушеними.

Кожен лук має свої особливості, з огляду на це є такі його види:

  • Блокові луки, обладнані складним блоковим механізмом. Саме вони часто модернізуються розробниками. Навантаження на стріли в них розподіляється рівномірно та паралельно до зростання сили розгону. Вони нейтральні до зовнішніх впливів, зокрема до дощу, мають тривалий термін експлуатації та високу вартість. У конструкцію входять пінани — предмети для оперативного та комфортного прицілювання.
  • Класичні луки, в яких під час виготовлення використовуються різні породи дерев. У них немає прицільного пристрою, тому постріл виконується за допомогою наконечника. Оперення стріл для них, здебільшого, роблять із пір'я птахів. Перевагою є можливість великої сили натягання тятиви. На їхній вигин ручки наклеюється вовняна, повстяна або шкіряна пілочка для зручного розміщення стріли.
  • Рекурсивні луки, в яких плечі напрямлені у протилежному напрямку від стрільця, що робить їх потужними. Сучасні рекурсивні луки замінюються олімпійськими. Завдяки металевій, дерев'яній і пластиковій основі вони довговічні та надійні. Вага та розміри куди менші, як порівняти з класичними, але це не робить їх гіршими.
  • Дитячі луки є в продажу для малюків від 6 років через їхню неосвіченість та неакуратність у молодшому віці. Для початку купіть традиційний агрегат для стрільби, який характеризується невеликою вартістю, легкий, невеликий і зручний саме для дітей. Поступово змінюйте луки, щоб дитина могла розвиватися в цьому напрямку.

Якщо в малюка є бажання тренуватися професійно, поставтеся до вибору усвідомлено та відповідально, консультуючись із тренером. Для розваг можна купувати недорогі моделі. Завжди орієнтуйтеся на особисті вподобання, паралельно прислухаючись до порад і рекомендацій фахівців.

Лук для стрільби: мета придбання

Перше питання, яке задають компетентні консультанти та фахівці споживачеві — це мета покупки. Можливо, такий підхід побачить, але знаття подібної інформації допоможе продавцеві підібрати найбільш вдалу та якісну модель виробу. Залежно від необхідності та сфер використання розрізняють луки для розваг, спортивних занять і полювання.

Головними параметрами першого варіанту є зручність, безпека, простота в застосуванні, доступність для різних вікових категорій. Чудово підійдуть традиційний, прямий, рекурсивний через комфортну конструкцію, можливості підбирання предмета під індивідуальні потреби.

У приватних навчальних закладах або добре розвинених державних є різні фізичні секції, серед яких може бути стрільба з лука. Спортивний лук має високі вимоги до комплектації, габаритів, стріл, щоб постріли були максимально точними. Для стрільби на професійному рівні критерії ще вищі, тому кожен спортсмен має випробувати різні моделі, щоб вибрати найкомфортнішу.

Порівнюючи з іншими луками, мисливський не має точних певних параметрів, адже його пряме призначення — улов мисливського об'єкта. Рівень безпеки може бути невисокий, точність пострілу настроюється особисто мисливцем, а матеріали не обов'язково мають бути натуральними. У ньому важлива швидкість польоту стріли та фунтаж. Вважається, що чим легший, менший та важчий мисливський лук, тим краще для користувача.

Спроба вибрати лук новачком найімовірніше виявиться невдалою, адже цей предмет має удосталь нюансів, про які детально розкажуть фахівці. Офіційні показники не завжди зрозумілі та їхні значення, відповідно, також. Зверніться за консультацією до тренера або ж фахівця конкретно з цього типу зброї.

Перед купівлею прочитайте відгуки, щоб дізнатися реальну думку про моделі, які вас зацікавили, але остаточне рішення ухваліть після консультації.

Луки для стрільби

Показати ще