Арбалети: якими вони бувають

Арбалети – це стрілецьке знаряддя, які використовуються в полюванні і спортивних цілях. Принцип їхньої роботи полягає у метанні снаряда тятивою, яку утримує спеціальний спусковий механізм. Механізм запускається спеціальним спусковим важелем, у формі гачка. За своїми функціональними особливостями сучасні арбалети багато в чому схожі на своїх середньовічних попередників. Проте, їх конструкція зазнала радикальних змін, ставши більш зручною для сучасного стрілка.

Сфера використання такої зброї відрізняється різноманіттям. Зокрема, арбалети використовуються у моделюванні історичних боїв та всіляких військових подій минулого. Їх беруть із собою на полювання, зокрема для лову птахів. Таке обладнання використовується і в спортивних змаганнях, де арбалетники намагаються перевершити один одного у влучності й умінні поводитися зі зброєю.

Сучасні виробники виготовляють пристрої в широкому асортименті. Щоб потенційні покупці змогли швидко зорієнтуватися в їхніх особливостях, була розроблена універсальна класифікація арбалетів:

  • Блокові арбалети обладнані цілою системою ексцентричних блоків, які суттєво спрощують процес заряджання такого пристрою й допомагають прискорити політ стріли. Вони характеризуються порівняно невеликими розмірами й поліпшеними характеристиками. Компактності вдалося досягти завдяки укороченій дузі. Цей тип пристосувань приносить чимало користі саме мисливцям, адже їх набагато легше носити по лісі крізь дрімучі зарості. Такі моделі характеризуються полегшеним взводом тятиви й меншою віддачею завдяки раціональному розподілу силового вектора.
  • Рекурсивні арбалети є класичними знаряддями такого виду, які відрізняються вигнутими плечима. Така зброя привертає увагу своєю простотою і зручністю в експлуатації. Вона має компактні розміри і збільшену дальність стрільби. Плечова частина рекурсивного арбалета має силу натягу приблизно у 50 кілограм і більше. Так з'являється можливість полювати як на великих, так і на маленьких тварин. Простота конструкції рекурсивних моделей дає можливість з легкістю їх розбирати і збирати назад. Це так само суттєво спрощує умови їх транспортування.

Основна різниця між двома вищезгаданими типами полягає у швидкості розгону стріли. Блокові арбалети розганяють її плавно, а ось рекурсивні відразу ж дають велике навантаження. Обидва типи такої зброї підходять до двох основних форматів полювання: як безпосередньо, так і після засідки.

Як вибрати арбалет

Вибираючи арбалет, потрібно точно визначитися зі своїми вимогами до такої зброї. Важливо приблизно визначити його сферу експлуатації. Щоб знайти оптимальний варіант серед усіх представлених, треба уважно вивчити подану вище класифікацію і вибрати найкращий для себе тип такого знаряддя.

Вибираючи арбалет, варто звертати увагу на компанію-виробника. Відомі торгові марки випускають якісніші моделі, які добре проявляють себе в експлуатації. Щоб дізнатися про індивідуальні особливості обраної зброї, можна переглянути відгуки в інтернет-магазині, або вивчити відгуки на офіційних сайтах виробника і форумах у мережі.

Важливо брати до уваги й звіра, на якого заплановано проведення полювання. Для дрібних птахів і тварин достатньо невеликих арбалетів, а, наприклад, для кабана варто вибирати моделі з натягом понад 90 кілограм.

Показати ще