Деяким рушницям потрібні фальш-патрони як основний атрибут нормального функціонування. Девайс виготовлений для безпеки під час користування зброєю, а також для збереження й довговічності самого предмета. Їх використовують для зняття напруги з вогняної пружини, якщо цього не зробити, рушниця дуже швидко зламається. Але це більш другорядне його призначення. Основне завдання — імітувати постріл справжнього боєприпасу, детально перевірити силу натискання, усунути можливі затримки й повністю підготувати зброю до контрольного дії.

Компоненти фальш-патронів

Елементи часто спливають у фільмах, у стопкадрах та й загалом у кіноіндустрії. Використовуються для бутафорських сцен, вони широко відомі у фільмографії. Це практично те ж саме, що і справжні патрони, але є одна особливість — немає пороху і запальника. Тоді виникає низка питань, адже мусить бути альтернатива, щоб механізм спрацьовував. Цей самий товар має позначку тренувальний. Він призначений для мисливців, яким потрібно розробити зброю або для спортсменів на змаганнях.

Отже, капсуль замінений на гумку, термоклей, вже використаний елемент, або допускається його відсутність. Порох замінюється папером або повстю. Пиж-контейнер може бути наявним або ні, йому особлива роль не відводиться. Метальних доповнень для револьвера може зовсім не бути або бути справжніми або імітувальними, адже вони без наявності пороху та інших вибухових компонентів практично не небезпечні.

різновиди товару

Переважно вся класифікація ґрунтується на двох типах продукції — з латунним стрижнем і із синтетичної вкладкою. У першому випадку деталь є капсулою, що приймає удар і м'яко передає його вперед. У другому варіанті елемент міцний, але еластична прокладка зроблена із синтетики.

Корпус приладу буває двох типів — пластиковий або алюмінієвий. Перший матеріал є більш довговічним і перевіреним. Однак швидко зношується та частина, де представляється капсуль. Тобто з плином часу й частим експлуатуванням у деталях з'являється вм'ятина або отвір. Але це не буде проблемою, оскільки можна легко відремонтувати фальш-патрон або купити новий, ремонт усього механізму УСМ набагато складніший і більш трудомісткий.

Крім купівлі професійних фальш-патронів у магазинах кожна людина може зробити його вдома самостійно. Для цього достатньо взяти папір і інші патрони, щоб відрізнити їх від нормальних. В інтернеті знайдеться багато порад, як зробити пристрій без сторонньої допомоги і як вибрати товар у магазинах.

Поради перед вибором

Щоб підібрати ідеальний патрон 12 калібру потрібно випробувати багато варіантів. Професійні стрілки вивели певну формулу гарного і якісного фальш-патрона. Він має бути невисокої вартості, конусної закрутки, з жорсткою гільзою, б\у капсуль. Під час вибору рекомендується дивитися на ті моделі, які мають інший відтінок, ніж справжні елементи, а їхня вага має бути ідентичною.

Відрізняється використаний виріб від нового за зовнішнім виглядом. Закраєна гільза у разі частого встановлення в підстовбурний магазин розширюється і стоншується. Це пов'язано з тим, що удари по дінцю розклепують його в більш тонкий шар і збільшують діаметр. Тому таких процесів фальш-патрон не вміщається в підстовбурний магазин.

Також розпізнати можна за зовнішнім видавлюванням завальцювання, ворсинчастому пластику, порушеною геометрією, зірці, що розкривається, і пробитій капсулі. У процесі тренувань кожен із цих моментів виявляється, і професіонал це помічає. З появою таких нюансів варто міняти деталь або ремонтувати її.

Подовжити термін експлуатації елемента можна простими правилами. Щоб виріб слугував максимально довго, його не потрібно впускати на тверду поверхню. Не варто проганяти через патронник без необхідності. Під час швидкого зарядження можна прикласти набагато більше сили, ніж потрібно під час нормальної роботи. Від зайвої сили порушується геометрія деталі.

Рекомендується використовувати всі наявні фальші, тоді їхній термін роботи збільшитися в кілька разів. Ще радять зашліфувати гострі частини тримачів, не залишати на зберігання під сонцем і не зберігати в сухому середовищі. Від цього пластиковий корпус стає крихким і пересихає. 

Фальш-патрони

Обрано 43 товари