Одним із важливих атрибутів полювання є патронташі для полювання. Здобич може з'явиться на горизонті раптово, мисливець завжди має бути готовим. Продукція дає змогу негайно дістати патрон і вставити його у зброю. Дехто вважає виріб абсолютно непотрібним. Це не так, насамперед він гарантує безпеку. До того ж, якщо зберігати їх у звичайній кишені, під час переміщення кулі просто можуть випасти. Особливо важливим такий предмет є у військовій справі. Винаходу вже досить багато років, і навіть діти знають, навіщо потрібні чохли для патронів. Сучасний ринок настільки широкий, що будь-який мисливець може вибрати потрібний варіант.

 Розрізняють такі різновиди патронташів:

  • Патронташі. Спеціальний пристрій для транспортування патронів. Для кожного є окремий відсік, який дає змогу стрільцю в разі потреби швидко витягти предмет.
  • Тактичний ремінь. Допомагає власнику швидко привести до бойової готовності зброю. У разі потреби подолання великої відстані він звільнить руки, зменшить навантаження. Військовий та мисливський ремені не відрізняються один одного.
  • Коробка для патронів. Пристрій для перевезення патронів. Контейнер розділений на комірки, може вміщати кулі, наприклад, для 12 калібру. Звісно, перед полюванням вони виймаються та вставляються в патронташ, для зручності.

Матеріали виготовлення

Прилади для полювання виготовляються з різноманітних матеріалів. Але найтрадиційнішим є шкіряний варіант. З неї створюються товари не одне десятиліття, але такі моделі є досить важкими й дорогими. Багато хто віддає перевагу виробам із синтетичних матеріалів, які є більш бюджетним варіантом. Хоча попередній різновид для багатьох мисливців є доповненням своєрідного іміджу. Синтетика набагато зручніша у використанні, має невелику вагу, м'яка. Є комбіновані варіанти таких аксесуарів. 

Виробники шиють патронташі для різних патронів, наприклад, для 32 калібру. Вони мають різну форму, розміри, специфіку перенесення. Розміщують кулі в один або кілька рядів.

Розрізняють багато різновидів виготовлення мисливських аксесуарів, пропонованих на сьогодні споживачам. Вони поділяються на досить великі категорії за типом фіксації:

  1. На руці
  2. На плечі
  3. На поясі
  4. На прикладі

Усі мають свої особливості та специфіку. Деякі прихильники полювання воліють шити необхідні елементи на замовлення. А взагалі, кожен із них виготовлений із практичних матеріалів, що задовольняє примхи багатьох професійних стрільців та аматорів.

Поради щодо вибору

Перед тим, як вибрати патронташ, необхідно визначиться з формою аксесуара. Адже від комфорту під час полювання залежить його успішний кінцевий результат. Варто звернути увагу на калібр, для якого призначений чохол. Для поширеного дванадцятого не підійде відсік для нарізних патронів 7,62.  Досить зручні універсальні варіанти, в які можна розмістити різні набої. Адже буває, що доводиться брати з собою кілька різновидів зброї, а щоразу перекладати предмети не дуже зручно. Найчастіше вони являють собою гумки, які розтягуються залежно від розміру виробу, вміщеного всередину.

Потрібно не забувати про відкриті та закриті патронташі. Перший тип підійде для літнього періоду, або в разі частої стрілянини. Безумовно, жилет теж зручна штука, але настегновий патронний чохол буде найзручнішим з усіляких пристроїв. Треба зважити на його місткість, вона має адаптуватися до можливих умов. Якщо йти на качку, підійде об'ємна модель. Глушецьке полювання цього не потребує.

Насправді можна вибрати всі варіанти, але промисловці кажуть, що часто людина пристосовується до одного типу. Рука автоматично тягнеться до вже звичного розміщення боєприпасів. Далі буде складніше відмовитися від своїх звичок, необхідно дуже відповідально поставитися до купівлі.

Важливо знати, що незалежно від досвіду та професіоналізму треба дотримуватися правил зберігання патронів і зброї.  Інакше в потрібний момент вони підведуть. Залізні припаси потрібно розміщувати пістонами вгору. Інше положення виключене.  Важливо пам'ятати, що полювання — не тільки адреналін. Це небезпечна справа, яка вимагає відповідальності. Безпека понад усе, варто пам'ятати це, щоразу збираючись на пошуки здобичі.

Патронташі та погонні ремені

Показати ще