Пневматичні пістолети: види та сфера використання

Пневматичні пістолети є одними із найбільш поширених видів стрілецької зброї, сфера застосування яких характеризується великою шириною. Ця зброя є дуже популярною практично у всіх країнах світу. Вона не відрізняється надмірно великою ударною потужністю, тому переважно використовується для аматорських цілей.

Сучасна пневматика виготовляється в досить широкому асортименті. З огляду на високий попит на таку зброю, кожен виробник намагається зробити її якомога досконалішою. Тому щорічно з'являються десятки нових моделей і постійно удосконалюються попередні.

Пневматичні пістолети можна умовно розподілити на три великі категорії. Представлена нижче класифікація зумовлена наявністю різної конструкції в них:

  • Пістолети,
  • Пістолети-кулемети,
  • Револьвери.

Кожен з наведених видів пневматики має свої індивідуальні особливості, а також свою сферу застосування. Вони відрізняються між собою не тільки конструкційно, а й за потужнісними й іншими технічними показниками.

Зокрема класичні пістолети можуть використовуватися в спортивних цілях, оскільки більшість моделей під час стрільби видає гучні звуки, які часто є сигналом старту змагань або початку забігів.

Попри свою приблизно ідентичну візуальну конструкцію, усі пневматичні пістолети мають своє власне джерело енергії. Такими елементами найчастіше виступають такі типи пристроїв:

  • Пневматика з балоном CO2 — це класичний варіант пістолетів. Рушійним елементом є спеціальний балон, заправлений газом. Одного такого балона буде удосталь приблизно на сто пострілів. Основною перевагою такої зброї є простота її застосування. До того ж, заправити його балоном виявляється набагато дешевше, ніж постійно міняти кулі тощо.
  • Компресійний пневматичний пістолет має індивідуальну потужність пострілу, яка залежить від накачування рушниці. Такі типи пневматики характеризуються низькою скорострільністю. Такі моделі привертають увагу професійних мисливців, які віддають перевагу ходити з ними на дрібного звіра.
  • Мультикомпресійний пневматичний пістолет функціонує за системою, за якою повітря стискається відразу декількома рухами важелів накачування. Зазвичай таке повітря перебуває в особливому резервуарі рівно до того моменту, як буде зроблено постріл. Такі моделі характеризуються середніми швидкостями. Вони підходять для полювання на середню дичину та для використання в розважальних цілях, зокрема, для тиру.
  • Пружина. Пневматичні пістолети з пружинами вважаються найпопулярнішими й найбільш поширеними. Вони стріляють поодинокими залпами. З головних переваг таких моделей варто згадати їхню простоту, невисоку вартість і відносну надійність. Такі варіації підійдуть для тих, хто поки не мав справи зі зброєю. Окремим підвидом є поршневі пристрої, суміщені з пружинами.
  • Пневматика зі стисненим повітрям (PCP). Пістолети, які функціонують за таким принципом, попередньо починають нагнітати гази в резервуар під певним рівнем тиску. Завдяки цьому вдається досягти ефекту повторюваності пострілу. Сама зброя має високу потужність.

Як вибрати пневматичний пістолет

Основним критерієм вибору є виробник такої зброї. Зокрема, чудові відгуки отримують пристрої, які виробляються компанією Crosman. Вони характеризуються чудовою якістю, а також раціональним співвідношенням цінової політики. Такі моделі гарантовано витримають тривалий термін експлуатації.

Щоб розібратися в індивідуальних характеристиках обраної моделі, варто звернути увагу на відгуки попередніх покупців. Ті, хто вже встиг придбати вибрані вами варіанти, розкажуть про всі їхні переваги та вади. 

Пневматичні пістолети

Показати ще