Пневматичні пістолети: види та сфера використання

Пневматичні пістолети є одними із найбільш поширених видів стрілецької зброї, сфера застосування яких характеризується великою шириною. Ця зброя є дуже популярною практично у всіх країнах світу. Вона не відрізняється надмірно великою ударною потужністю, тому переважно використовується для аматорських цілей.

Сучасна пневматика виготовляється в досить широкому асортименті. З огляду на високий попит на таку зброю, кожен виробник намагається зробити її якомога досконалішою. Тому щорічно з'являються десятки нових моделей і постійно удосконалюються попередні.

Пневматичні пістолети можна умовно розподілити на три великі категорії. Представлена нижче класифікація зумовлена наявністю різної конструкції в них:

  • Пістолети,
  • Пістолети-кулемети,
  • Револьвери.

Кожен з наведених видів пневматики має свої індивідуальні особливості, а також свою сферу застосування. Вони відрізняються між собою не тільки конструкційно, а й за потужнісними й іншими технічними показниками.

Зокрема класичні пістолети можуть використовуватися в спортивних цілях, оскільки більшість моделей під час стрільби видає гучні звуки, які часто є сигналом старту змагань або початку забігів.

Попри свою приблизно ідентичну візуальну конструкцію, усі пневматичні пістолети мають своє власне джерело енергії. Такими елементами найчастіше виступають такі типи пристроїв:

  • Пневматика з балоном CO2 — це класичний варіант пістолетів. Рушійним елементом є спеціальний балон, заправлений газом. Одного такого балона буде удосталь приблизно на сто пострілів. Основною перевагою такої зброї є простота її застосування. До того ж, заправити його балоном виявляється набагато дешевше, ніж постійно міняти кулі тощо.
  • Компресійний пневматичний пістолет має індивідуальну потужність пострілу, яка залежить від накачування рушниці. Такі типи пневматики характеризуються низькою скорострільністю. Такі моделі привертають увагу професійних мисливців, які віддають перевагу ходити з ними на дрібного звіра.
  • Мультикомпресійний пневматичний пістолет функціонує за системою, за якою повітря стискається відразу декількома рухами важелів накачування. Зазвичай таке повітря перебуває в особливому резервуарі рівно до того моменту, як буде зроблено постріл. Такі моделі характеризуються середніми швидкостями. Вони підходять для полювання на середню дичину та для використання в розважальних цілях, зокрема, для тиру.
  • Пружина. Пневматичні пістолети з пружинами вважаються найпопулярнішими й найбільш поширеними. Вони стріляють поодинокими залпами. З головних переваг таких моделей варто згадати їхню простоту, невисоку вартість і відносну надійність. Такі варіації підійдуть для тих, хто поки не мав справи зі зброєю. Окремим підвидом є поршневі пристрої, суміщені з пружинами.
  • Пневматика зі стисненим повітрям (PCP). Пістолети, які функціонують за таким принципом, попередньо починають нагнітати гази в резервуар під певним рівнем тиску. Завдяки цьому вдається досягти ефекту повторюваності пострілу. Сама зброя має високу потужність.

Як вибрати пневматичний пістолет

Основним критерієм вибору є виробник такої зброї. Зокрема, чудові відгуки отримують пристрої, які виробляються компанією Crosman. Вони характеризуються чудовою якістю, а також раціональним співвідношенням цінової політики. Такі моделі гарантовано витримають тривалий термін експлуатації.

Щоб розібратися в індивідуальних характеристиках обраної моделі, варто звернути увагу на відгуки попередніх покупців. Ті, хто вже встиг придбати вибрані вами варіанти, розкажуть про всі їхні переваги та вади. 

Пневматичні пістолети

Обрано 11 товарів