Пневматичні гвинтівки: якими вони бувають

Пневматичні гвинтівки є стрілецькою зброєю, у якій снаряди вилітають завдяки впливу спеціального газу, який перебуває під високим тиском. Сфера використання пневматичних гвинтівок є досить широкою. Її прийнято використовувати для тренувальної й розважальної стрільби. Деякі моделі пневматики можуть використовуватися для підводного та звичайного полювання.

Сучасні пневматичні гвинтівки виготовляються в досить широкому асортименті. Кожен виробник намагається довести свою зброю до рівня досконалості, постійно покращуючи наявні моделі й додаючи до них нові. Завдяки різноманітності представлених моделей, усі пневматичні гвинтівки можна умовно розподілити на кілька великих категорій:

  • Газобалонна пневматика. До цієї категорії належить зброя, яка функціонує завдяки спеціальним балонів, у яких є стиснений вуглекислий газ. Такі моделі дають змогу робити від вісімдесяти до ста пострілів з одного заправленого балона. З переваг такої зброї варто згадати саме її багатозарядність, завдяки чому виникає велика економія на балонах. Проте газобалонна пневматика характеризується маленькою потужністю пострілу. Через це її можуть застосовувати виключно для розважальної стрільби.
  • PCP і компресійна пневматика привертають увагу своєю низькою віддачею від пострілу. Потужність пострілу повністю залежить від накачування рушниці. Проте її буде цілком достатньо для мисливських походів на тварин невеликого розміру. Такі типи пневматики характеризуються низькою скорострільністю. До вад моделей цього типу можна зарахувати потребу постійно підкачувати повітря для здійснення пострілу.
  • З газовою пружиною. Сама газова пружина є чудовою альтернативою стандартній крученій пружині, яка встановлюється на пневматичну зброя пружинно-поршневого типу. Така конструкція має вигляд закритого циліндра із високим тиском, всередині якого розміщується шток. До основних плюсів можна зарахувати практичну відсутність системи поршня-пружини. Завдяки цьому практично мінімізується виникнення ефекту віддачі та знижується рівень вібрації. Це дає змогу комбінувати таку пневматику з оптичним прицілом. Ресурс пружини газового типу в рази вищий, ніж у звитих моделей.
  • З пружиною. Пневматична зброя такого типу є найпоширенішим типом пневматики, який характеризується максимальною простотою функціонування. Зброя цього типу стріляє одиночними пострілами. Після кожного з них знадобиться переламати дуло, щоб зарядити рушницю кулею або кулькою. З головних переваг таких моделей варто згадати їхню простоту, невисоку вартість і відносну надійність. Моделі з «переломом» допомагають мінімізувати зусилля зі зводом. Вони оптимально підійдуть для недосвідчених новачків, які раніше не мали справ зі стрілецькою зброєю.

Як вибрати пневматичну зброю

Вибираючи пневматичну зброю, потрібно орієнтуватися на кілька важливих показників. Передовсім потрібно визначити приблизну сферу використання пневматики. Для полювання, професійних і аматорських цілей потрібно вибирати різні типи зброї.

Щоб визначитися з перевагами й вадами конкретного варіанту, зверніть увагу на класифікацію, подану вище. У цій справі допоможуть розібратися також відгуки попередніх покупців. Ті, хто встигли придбати вподобаний вам варіант, розкажуть, чи задоволені вони своїм придбанням і як воно виявляє себе упродовж тривалої експлуатації.

Пневматичні гвинтівки

Показати ще