Рушниці для підводного полювання

Рушниці для підводного полювання є спеціальним обладнанням, яке призначається для підводного вилову риби. Таке пристосування є повноцінною зброєю, яка починає працювати у наслідок розтягування тяги або стиснення повітря. Після цього вона вистрілює гарпуном у рибу, яка пропливає повз, за умови, що мисливцеві вдалося проявити свою влучність та спритність і правильно прицілитися. Вже після цього власнику подібного пристрою достатньо лише забрати отриманий улов.

Сучасні виробники виготовляють рушниці для підводного полювання в досить широкому асортименті. Однак за загальним типом будови зазначених пристосувань, їх можна розподілити на два різновиди:

  • Арбалети. Являють собою обладнання, що зовні схоже на стандартний арбалет. Діаметр гарпуна такої рушниці для підводного полювання може становити від шести до восьми міліметрів. Є і більш рідкісні професійні моделі, у яких гарпун виявляється ще масивнішим. Розміри таких арбалетів можуть становити від 50 сантиметрів до півметра. Короткі моделі є оптимальним варіантом для вилову риби, яка передбачає постріл на порівняно невелику відстань. Подовжені варіації стануть гарним вибором для полювання з необхідністю робити ч ималі постріли на відстані до п'яти метрів.
  • Пневматичні рушниці. Такі конструкції є найкращим варіантом для роботи в прісних водоймах: річках, озерах тощо. Пневматика підходить для вилову риби в місцях, де немає потреби стріляти на віддалені відстані. Вона ж оптимально підходить для водойм, у яких переважає каламутна вода, що створює умови поганої видимості. Такі моделі стануть гарним вибором для новачка, який тільки бажає спробувати свої сили в роботі з рушницями для підводного полювання. Пневматичні варіації характеризуються поліпшеними характеристиками потужності й порівняною далекобійністю.

Як арбалети, так і пневматичні рушниці для підводного полювання, мають свої переваги й недоліки. Наприклад, арбалети привертають увагу своїм точним і досить тихим боєм, під час якого вони не розполохують рибу. Також вони характеризуються спрощеною конструкцією і чималою простотою в прицілюванні. Однак досвідчені мисливці зазначають, що таким пристроям властиві й деякі мінуси. Зокрема, переважна більшість сучасних моделей відрізняється середньою й навіть зниженою скорострільністю. Крім того, такий конструкційний тип характеризується ускладненою маневреністю.

Пневматичні рушниці привертають увагу потенційних покупців насамперед завдяки своїй продуктивності та високій функціональність. Таким моделям властивий високий ККД. Завдяки більш компактним у порівнянні з арбалетами розмірам, пневматична рушниця для підводного полювання може похвалитися поліпшеною маневреністю. Також їм характерна покращена скорострільність. Покупці таких пристроїв позитивно оцінюють і зручність заряджання подібної зброї. Серед недоліків пневматичної підводної рушниці варто відмітити його складну конструкцію, досить гучний звук пострілу і збільшене підкидання.

Як вибрати рушницю для підводного полювання

Під час вибору подібних речей варто визначитися, на якій саме території доведеться виловлювати рибу. Наприклад, арбалети були розроблені спеціально для морського полювання. Пневматичні рушниці вважаються менш функціональними, тому їх прийнято використовувати в річках та озерах. Цей критерій необхідно ставити в ранг пріоритетних.

Важливо завжди орієнтуватися на компанію-виробника. Відомі бренди, які добре зарекомендували себе серед клієнтської аудиторії, можуть гарантувати високу якість і повну безпеку своїх товарів. До таких торгових марок належить фірма seac sub. Вона змогла завоювати виключно схвальні відгуки своєї клієнтської аудиторії.

Відгуки попередніх покупців також стають важливим критерієм під час вибоуі відповідної рушниці для підводного полювання. Щоб зорієнтуватися в думках рибалок про конкретний варіант, варто звернути увагу на спеціалізовані форуми про риболовлю. Також таку інформацію можна знайти на відповідних сторінках інтернет-магазину. Отримані дані дають змогу знайти переваги й недоліки кожної конкретної моделі.

Рушниці для підводного полювання

Показати ще