Що таке засоби для маскування

Різні засоби для маскування — є товаром спеціалізованим і непридатним для використання в побуті й повсякденному житті. Дійсно, продукція має конкретне цільове призначення. Найчастіше спорядження задіяне у військових структурах і застосовується в польових умовах.

Можна умовно поділити всю продукцію на ту, яка використовується на навчаннях, і на спеціальну. Також є різновиди для полювання й розважальних видів стрільби, як-от пейнтбол. Вони відрізняються як зовні, так і конструкційно. Основним призначенням цієї продукції є маскування людини, техніки або спорядження.

Найчастіше, місцевість, у якій ведуться бойові дії є відкритою, й помітити будь-який об'єкт на ній дуже легко. Для цього й застосовують таке обмундирування. Найчастіше воно виготовлене в кольорах, відповідних до місця користування. Якщо це ліс, то всі елементи цього одягу темно-зелені. Також нерідко військовослужбовці проводять підготовку в полях. У такі умови чудово впишеться колірна гамма хакі. Перед тим, як вибрати — варто визначитися з потенційно потрібною територією.

Основне призначення усіх модифікацій товарного ряду — спотворення фігури й силуету. Головна мета – зробити людське тіло або предмет невидимим для очей присутніх. Для розвідувальних операцій — це допоможе врятувати життя й піти з завдання непоміченим. Якщо засоби для маскування потрібні мисливцеві — то це допоможе йому підкрастися на максимально можливу відстань до тварини або птиці.

Людське око, як і у тварини,має кришталик, який відповідає за розпізнавання обрисів. Якщо вони зливаються з середовищем — для зору будь-якої живої істоти буде непосильним завданням розмежувати візуально один контур від іншого.

Умовно можна поділити на оптичні різновиди і традиційні. Якщо говорити про перший тип — то він повністю виключає можливість не тільки бачити, а й фотографувати. Тобто навіть об'єктив фотоапарата не зможе викрити те, що перебуває під маскувальним покриттям.

якими бувають

Якщо говорити про класифікацію, то умовно їх можна розділити за вагою. Знову ж для випробувань у серйозних, важких місцях, де потрібна максимальна витривалість — виготовляють легкі моделі. Для масштабних потреб, на зразок спорядження роти або полку — підійдуть великі різновиди.

Крім цього, експерти та фахівці цієї галузі виділяють головну типізацію, з огляду на цільове призначення кожного підвиду. З огляду на це, засоби для маскування бувають такі:

  • Засидки. Являє собою щось схоже на намет. Використовується, як бар'єр для тривалого перебування в засідці. З огляду на тонкість матеріалу, від куль і інших снарядів захистити він не зможе, однак, його можна застосовувати, як опору для прицілювання. Також у разі правильного підбору кольору він буде повністю зливатися з довкіллям. Бувають різні за формою. Більш дорогі зразки не потребують додаткового закріплення і можуть складатися, завдяки чому транспортування їх буде досить легким заходом.
  • Лабази. Це невеликий поміст. Його можна встановлювати між деревами на висоті або в будь-якому іншому зручному місці. Він практичний, як для тих, хто вирішив пополювати, так і для досвідчених рибалок, адже з невеликої відстані над землею навіть зручніше рибалити. Належать до дорогого сегменту продукції.
  • Маскувальні стрічки. Відзначаються різними візерунками і принтами. Під нею можна ховати зброю. Перевагою є те, що її легко встановлювати і знімати. Міцний матеріал гарантує тривалу експлуатацію.
  • Маскувальні накидки. Найпоширеніший товар з усього асортименту. Здебільшого являє собою легку сітку.
  • Маскувальний скотч. Крім основної функції, також виконує й захисну. Якщо його наносити на оптику — він зможе вберегти її від подряпин і інших незначних механічних пошкоджень.

Для військових є спеціально розроблені серії цього одягу. Вони характеризуються надмірною міцністю й надійністю. Їхня зносостійкість краща, ніж у будь-якого іншого тканинного матеріалу. Прослужити у разі ретельного догляду вони можуть понад 5 років. Також деякі з них мають відштовхувальні властивості. Тобто вони не тільки не пропускають вологу, але ще і відштовхують її від поверхні. Також частим гостем у польових місцях буває бруд. У разі його великої кількості можуть з'являтися незручності. Більшість примірників цієї групи продукції мають здатність відштовхування грязьових або пилових накопичень.

Засоби для маскування

Показати ще