Справжнім стрільцем чоловіка зробить наявність кобури. Цей футляр призначений для носіння вогнепальної зброї, зрозуміло, якщо на нього є дозвіл. Необхідний елемент екіпування для пістолета. Її можна часто побачити у фільмах, серіалах. У житті нею користуються поліцейські, військові, охоронні фірми. Досить зручно, адже тоді зброя завжди з тобою. Кобура убезпечить власника від втрати агрегату, його злодійства. Часто її називають пістолетиком. Раніше кріпилася на тіло за допомогою декількох ременів. Зараз це комфортабельний аксесуар, що кріпиться на поясі, грудях або будь-якому іншому зручному місці.

Типи кобури

Раніше вироби були доповнені замками, гачками й кишенями. Згодом почали виробляти гладкі предмети. Вони неабияк прискорили процес витягування зброї з кобури. На ринку є безліч розливних за формою і призначенню чохлів. Людина використовує в професійних цілях пістолети, може вибрати відповідний для себе.

Є призначені для відкритого носіння. Це відразу дає незаконослухняним жителям міста зрозуміти, що краще не жартувати. Досить зручні відкриті футляри. Моделі без жорсткої фіксації на сьогодні є найпоширенішими. Підійдуть для ПМ. У них немає кришки, ручка швидко висовується назовні. Фіксується всередині завдяки спеціальним ремінцям. Скидаються вони легким рухом пальця, не вимагають додаткових зусиль. У деяких моделях є магніти.

 Якщо ж потрібно приховати агрегат, підійде кобура закритого типу. Носиться на внутрішній поверхні, візуально складно розгледіти предмет. Чудово підійде для користування у разі наближення небезпеки. Стегнову використовують в операціях із захоплення. Може кріпиться на ногу. Оперативники й силові структури вважають кращими тактичні футляри. На відміну від попереднього типу вони розташовуються на плечі. Упряжки, з іншого боку обладнані відсіком для запасного магазина. Можна регулювати індивідуально. Часто шиються під замовлення.

Матеріали виготовлення

Раніше дуже популярними були шкіряні предмети. З розвитком технологій розширився асортимент матеріалів, з яких виготовляються кобури. Зараз на ринку є предмети з такої сировини:

Вони витримують різну температуру, еластичні, практичні. Для кожного типу підійде особливий матеріал. Наприклад, пластик. Буде дуже незручний для носіння під одягом. Синтетичні досить м'які, краще впораються з цією функцією. Щодо захисту, попередній тип підійде більше. Натуральна сировина коштує дорожче, але слугуватиме не один рік.

Поради щодо вибору

Люди, що стикаються з питанням як вибрати кобуру, мають розуміти, що це досить тривалий процес. Він потребує деякого часу. Особливо якщо користуватися предметом доводиться вперше. Вибираючи, необхідно приділити увагу всім дрібницям. Керуватися простими визначеннями «погана» або «добра» кобура не варто. Всі вони досить різні у використанні, призначенні.

Насамперед, треба визначити мету й умови експлуатації. Є універсальні товари, які підходять для будь-якого типу зброї. Але для користувачів, що мають справу з короткоствольними типами пістолетів у професійній діяльності, варто придбати кілька типів. Це дасть змогу у будь-якій ситуації почуватися комфортно. Потрібно звернути увагу на безпеку. Ненароком натиснувши на курок, є побоювання зачепити частина тіла. Спусковий гачок зобов'язаний бути прихованим. Затримання — важливий критерій під час підбирання товару. Це не дасть іншій особі можливості поцупити зброю.

Не завадить кинути погляд на скритність виробу. Він повинен бути грамотно зробленим, добре розташовуватися під одягом. Комфортабельність дасть змогу носити предмет довгий час, не викликаючи підозри. Це говорить про те, що вага грає не малу роль. На місці треба перевірити, наскільки швидко агрегат витягується з футляра. Іноді вирішує навіть частинка секунди. У товару зобов'язана бути присутньою функція регулювання. Вона дає змогу встановлювати кобуру в комфортне положення. Ціна буває різна, дешевий товар слугуватиме набагато менше, оскільки можуть використовуватися менш якісні матеріали.

Не треба покладатися на відгуки в інтернеті. Розумніше проконсультуватися у фахівця. Від правильного вибору залежить безпека й життя. Тому не рекомендується підходити до підбору недбало.

Показати ще