Виходячи на полювання, професіонали беруть із собою опудала тварин. Це спеціальні муляжі, що дають змогу привабити родичів цих несправжніх звірів на ставок або в ліс. Шанувальники полювання знаються на місцях, де водяться ті чи інші птахи, й вирушають саме в ту місцевість. На обраному місці професіонали роблять для себе укриття й неподалік розставляють опудала птахів. Таке звіроловство є максимально продуктивним, і товари так популярні серед мисливців.

Різновиди опудал і матеріал виготовлення

Полювати люди виходять на різних тварин, тому можна знайти продукцію у формі найрізноманітніших тварин. Найпопулярнішими вважаються такі опудала для полювання:

  • Качка.
  • Селезні.
  • Гуси.
  • Сови.
  • Голуби.
  • Чаплі.

Вони встановлюються на березі або поміщаються у воду. Місце дислокації цього предмета залежить від матеріалу виготовлення. Щоб качок можна було посадити на воду, вони виробляються з пластику, гуми, м'якої або твердої спіненої маси. Найпопулярнішими вважаються саме пластикові, і вони часто трапляються в асортименті компаній. Від щільності стінок і якості матеріалів залежить довговічність продукції. Зберігати їх також потрібно за певних температур. Якщо покласти на несезонний період у гараж, то за холодної температури виріб може розколотися. За дорогі та якісні матеріали виробники просять і неабиякі гроші. Однак перевага таких товарів у тому, що вони слугуватимуть не один рік.

Поради щодо вибору

Залежно від пори року перед мисливцями постає питання, як вибрати відповідне опудало. Виробників багато, усі використовують різні матеріали, цінова політика також різна. Весняні й осінні птахи поводяться по-різному, і треба підлаштовуватися під їхній темп життя та звички.

Навесні в качок період спарювання, тому на них часто можна натрапити тільки зі своїм видом, а ось качури можуть залицятися й до інших видів. У такому разі мисливцеві потрібно розуміти, для стрільби на яку тваринного йому потрібні муляжі. Досвідчені звіролови кажуть, що найкраще купувати кілька виробів. Основна кількість товарів має бути тієї пташки, на яку буде полювання. Для доповнення беруться качури, кряки тощо.

Осінь — час відльоту для птахів, і вони підсаджуються до всіх звірів. Можна використовувати для ловлення підсадні опудала будь-яких тварин. Рекомендується вибирати товари, схожі на тих птахів, що мешкають у цій місцевості.

Під час вибору також варто простежити, які особливості є в опудал. Виробники обладнують продукцію такими функціями:

  • Дистанційне керування. Усередині виробу є спеціальний датчик, що реагує на перемикання на пульті. З його допомогою можна активувати різні здібності.
  • Плавальні. Найпоширеніший варіант. Мають різну форму, розміри й різновиди. Є варіанти з механічним і з автоматичним плаванням.
  • Рухливі крила. Чудовий варіант для заманювання птахів. Можна активувати його з дистанційного пульта, якщо всередину опудала вбудований механізм. Є також моделі з механічним керуванням. Крила починають махати після подуву вітру. Вони або підвішуються, або встановлюються на палицю. 

Секрети полювання з використанням опудал

У полюванні важливо правильно вибрати силует тварини й підібрати вдале місце очікування. Над природою людина не має влади, тому треба вичікувати тварин у тихому місці. Найбільш сприятливою вважається осіннє полювання з невеликим вітром. Тоді на водоймі можуть бути хвилі, опудала будуть регулярно переміщатися та привертати увагу справжніх птахів, самі ж качки або качури також часто перелітають із місця на місце.

У безвітряну погоду полювання буває малопродуктивним, про що свідчить не один відгук на форумах. Це пов'язано з тим, що звірі сидять на одному місці. Їм добре видно околиці, і мисливцеві підібратися на зручну відстань досить складно. У такому разі можна використовувати додаткові приманки, наприклад, звуки.

Рекомендується вибирати товари без яскравих і блискучих деталей. Не всі птахи люблять строкате. Наприклад, качки відчувають небезпеку, коли бачать блискучі предмети й можуть просто пролетіти повз. Професійні мисливці для зберігання та транспортування муляжів використовують спеціальні коробки, щоб не було потертостей, подряпин і бруду.

Опудала для полювання і муляжі

Показати ще 60 товарів