Кріплення для прицілів: якими вони бувають

Кріплення для прицілів це спеціалізовані адаптери, які призначаються для жорсткого з'єднання прицільного пристрою і зброї. Завдяки цьому вдається розробити цілісний механізм, який допомагає вести стрільбу прицільного типу.

Оптичний приціл став вкрай необхідним атрибутом для зброї нарізного типу. Сьогодні вона використовується для оптичного та коліматорного виду стрілецької зброї. Якщо раніше більшість видів зброї були зроблені з прицільними пристроями, зараз виробники намагаються від них відмовитися, адже мисливці частіше встановлюють на зброю оптичні приціли.

Попри широке розмаїття пристроїв такого типу, кріплення для прицілів можна умовно класифікувати на дві великі категорії:

  • Швидкознімні кріплення для прицілів характеризуються відносною простотою у встановленні. Вони можуть за лічені хвилини встановитися на зброю, і вже бути повністю придатними для використання. Перевагами таких моделей є невеликі компактні розміри. Вони прості в транспортуванні та не потребують багато місця для свого зберігання.
  • Постійні кріплення для прицілів не так зручні в експлуатації, як швидкознімні моделі. Вони виробляються в дуже великих габаритах. За цим принципом підготування до стрільби зброю починає нагадувати про армійські автомати. Проте під час облаштування мисливської зброї така конструкція виявиться не найкращим рішенням. Досвідчені мисливці розповідають, що, якщо є можливість вистрілити з відкритого прицілу, необхідно зробити вибір на користь швидкознімного кронштейна.

Самі ж кріплення для прицілів виробляються в різноманітних видових конструкціях. Зокрема, особливо популярна так звана рейка Пікатіні. Вона використовується здебільшого для кріплення на зброю оптичного типу. Така конструкція має вигляд невеликого ромба. Ширина рейки становить приблизно 21 міліметр. Під час виробництва цього кріплення для прицілів, виробники орієнтуються насамперед на армійські стандарти. На самій рейці розташовується кілька поперечних вирізів для максимальної зручності користувача.

Ластівчин хвіст — це найпопулярніша рейка, яка використовується для встановлення на зброю від вітчизняних виробників. Така конструкція має форму усіченого трикутника, а її ширина становить від восьми до дванадцяти міліметрів. Ластівчин хвіст доступний у широкому продажі. З причини своєї спрощеної конструкції така модель реалізується за раціональною вартістю, чим і приваблює безліч потенційних покупців. Під час зняття пристрою з прицілу, сам приціл зберігатися не буде.

Як вибрати кріплення для прицілів

Вибір кріплення для прицілів — це відповідальне завдання для кожного власника зброї. Саме від правильно зробленого вибору багато в чому залежить якість користування зброєю й успішність її стрільби загалом.

Насамперед, потенційному покупцеві потрібно визначитися з оптимальним для себе типом кріплення. Варто врахувати всі переваги та огріхи конкретного варіанту та визначити найраціональнішу модель.

Важливо вибрати й оптимальний конструкційний тип такого обладнання. Для цього варто вивчити особливості роботи кожного з представлених варіантів.

Досвідчені мисливці радять вибирати моделі від перевірених і популярних виробників. Саме вони виготовляють максимально якісні моделі, щоб повністю виправдати очікування клієнтської аудиторії й отримати від них позитивні відгуки.

Кріплення для прицілів

Показати ще