Що таке тепловізори

У категорію затребуваної оптики зброї входять тепловізори – незамінні та дуже важливі предмети. Вони широко використовуються в різних галузях і цілях, полегшуючи спостереження в умовах обмеженої видимості. Особливу цінність ці оптико-електронні наглядові пристрої мають для військових. З їхньою допомогою можна безпомилково фіксувати об'єкти, виявляти людей і бойову техніку на відстані в середньому до 8 км. Залежно від технічних характеристик певні прилади винятково хороші у конкретних напрямках. Одні призначені для вирішення тактичних завдань, патрулювання та охорони об'єктів. Інші чудово підходять для полювання або, наприклад, виявлення недоліків будівництва.

Як влаштовані тепловізори

Сучасні тепловізори відносяться до безконтактного професійного обладнання, застосування якого стає максимально широким. Досить компактний, водонепроникний корпус найчастіше виконаний з полімеру, стійкий до ударів та механічних пошкоджень. Конструкція зазвичай з дисплеєм, де висвічується кольорова картинка (кожен колір означає конкретний рівень температури), і планкою для кріплення додаткових аксесуарів. Основу складає приймач інфрачервоних випромінювань, що відповідає за трансформацію сигналу у графічне зображення. Технічний пристрій загалом дуже схожий зі звичайним фотоапаратом, блок управління простий та інтуїтивно зрозумілий. Форма, в якій видаються опрацьовані результати, легко зчитувана як кваліфікованими фахівцями, так і простими користувачами.

Як працюють тепловізори

Головне завдання тепловізійного монокуляра – визначення інфрачервоного випромінювання у досліджуваному просторі та відображення графічної інформації. Для цього створено спеціальний механізм із фокусуючою оптикою та температурним сканером. Він віддалено вимірює температуру об'єктів неживої та живої природи, вловлює та фіксує випромінювання від нагрітих предметів. Отримане зображення надходить у цифровий електронний блок для обробки, перетворюється на видимий формат і виводиться на дисплеї в колірному або чорно-білому діапазоні. Більшість таких вимірювальних інструментів підтримують функції спостереження, вимірювання відстані та точки доступу Wi-Fi. Завдяки високочутливому термодетектору забезпечується чітке зображення навіть у повній темряві. За рахунок водонепроникності зберігаються відмінні експлуатаційні характеристики за суворих погодних та інших несприятливих умов.

Які тепловізори пропонує ROZETKA

Спочатку існували тільки тепловізори військового призначення і застосування обмежувалося оборонною сферою. На сьогоднішній день виробляється різноманітна апаратура, затребувана і у виробничих напрямках, і будівельних областях. Правильно підібраний прилад дозволяє вирішувати безліч завдань та проблем, використовуючи вузькоспеціалізовану чи універсальну модель. Можна підібрати та купити тепловізор як складову частину оптичних механізмів цивільного призначення або як самостійну одиницю спецобладнання. Численні різновиди від українських, німецьких, американських та інших виробників діляться на стаціонарні та портативні, працюють від мережі, батарейок чи вбудованого акумулятора.

Основні характеристики тепловізора

При виборі тепловізора важливі такі ключові моменти:

 • кут огляду та дальність ідентифікації,
 • розмір детектора та роздільна здатність,
 • умови експлуатації, такі як вологість та прозорість, 
 • мінімальна і максимальна температура областей, що випробовуються,
 • швидкість вимірювання та режим відображення інформації,
 • теплова матриця, що впливає на чіткість картинки, температурний поріг, показник похибок,
 • частота кадру (величина, що характеризує швидкість зміни зображення),
 • функціональні можливості (від лазерного покажчика до цифрового масштабування, підсвічування та збереження записів),
 • час автономної роботи,
 • екран (вузький, якщо у пріоритеті автономність, широкий у разі, якщо планується аналізувати масштабні об'єкти).

Особливості тепловізійних монокулярів

Залежно від модифікації різняться конструктивні та функціональні особливості тепловізорів:

 • вбудований далекомір – практична опція для підвищення ефективності та більшої точності;
 • регулювання яскравості екрана – від найсвітлішої до темної для усунення відблисків та належного маскування;
 • функція відеозапису – професійно реалізований алгоритм для одночасного ведення запису в інфрачервоному спектрі та максимально якісного результату;
 • автовідключення дисплея – вбудований режим енергозбереження автоматично вмикається через певний проміжок часу;
 • різьблення під штатив – уможливлює зручне встановлення та фіксацію обладнання;
 • індикація заряду батареї – у мобільних системах живлення для відстеження його рівня.
Різноплановий асортимент дозволяє знайти тепловізійний монокуляр відповідно до всіх переваг. У каталозі запропоновані від найпростіших до оновлених, покращених, високотехнологічних моделей в ергономічному дизайні. Більшість базових комплектів доповнені чохлом для транспортування та кабелем USB type-C.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Тепловізори?

Тепловізори: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Тепловізійний монокуляр AGM Taipan TM15-256 35600₴
Монокуляр тепловізійний Guide TrackIR 50MM 400x300 (747107) 77729₴
Тепловізійний монокуляр AGM Fuzion LRF TM35-384 96000₴
Тепловізійний монокуляр AGM Asp-Micro TM160 20000₴

Тепловізори

Показати ще