Сьогодні навушники для стрільби — надійний засіб захисту органів слуху під час тренувань, змагань, полювання та ін.  Причому надягають їх не тільки спортсмени, а також судді, тренера та глядачі. Перебуваючи на будь-якому стрільбищі, всі учасники обов'язково мають використовувати спеціальні навушники. Це пристрій жодним чином не пов'язаний з тими аксесуарами, у яких слухають музику, дивляться фільми, розмовляють через скайп або грають у комп'ютерні ігри. Усе набагато складніше. Їх неможливо під’єднати до телефона, планшета й інших ґаджетів. Їхня функція — берегти слух від звуку пострілів. Вони забезпечують шумопоглинання завдяки м'яким подушечкам, які закривають вуха стрілка або глядача. Вони дуже щільно прилягають, забезпечуючи максимальний захист.

Як вибрати навушники для стрільби

На стрільбищах не можна перебувати без захисту органів слуху. Тому професіонали та аматори постріляти з рушниці по мішенях часто загадуються над питанням: як вибрати якісні навушники для стрільби? Придбати бюджетний китайський варіант у будівельному магазині звичайно можна, але не факт, що слух залишиться таким, яким був. У таких випадках краще відмовитися від експериментів, а ретельно вивчивши товар, зробити правильний вибір і зберегти здоров'я.

На ринку представлено багато різних моделей. Такі пристрої практично нічим не відрізняються від звичайних протишумових. Але дизайн та ергономічність навушників зумовлює їх функції та специфіку використання. На їх чашах є скоси, що дають змогу стрільцям не вдарятися вухами об приклад під час пострілу. Вони виготовляються з доволі міцних матеріалів. Можуть кріпитися на військову або будь-яку іншу каску. Колірна гама дуже різноманітна. Є моделі яскравих і помітних кольорів, але для військової сфери випускають переважно камуфляжні примірники.

Види навушників для стрільби

Перед придбанням, покупець має добре орієнтуватися в асортименті такого товару та чітко розуміти для чого він буде куплений. Є два різновиди навушників для стрільби.

  • Пасивні навушники для стрільби. Цей пристрій не можна назвати повноцінними навушниками. Вони не «співпрацюють» із радіо, телевізором, телефоном та іншими ґаджетами. Їхнє завдання — захищати слух від дратівливих звуків.  Такі моделі обладнані спеціальними подушечками, що захищають органи слуху. Зазвичай вони наповнені звуконепроникним матеріалом. Така модель добре прилягає до голови, забезпечуючи цим додатковий захист. Виготовляють їх переважно з металу, але трапляються і пластикові. Всередині вони заповнені акустичною піною. Вони мають багато переваг: зручно сидять, не здавлюють вуха, непогано захищають від гучних звуків, водонепроникні. Але є й недоліки. Приглушаючи постріл, вони роблять недоступними інші звуки зовнішнього світу.
  • Активні навушники для стрільби. Вони стали невіддільним елементом спорядження спортсменів і мисливців. Такі навушники забезпечують надійний захист органів слуху від звукового тиску 82 дБ і більше. Але водночас стрілок чітко чує інші звуки. У них вбудовані невеликі динаміки та мікрофон. Вони дають змогу визначити напрямок звуку. Активні навушники можуть усувати занадто гучні звуки, що допомагає знизити тиск на барабанну перетинку.

Навушники для стрільби відрізняються меншою вартістю і простою конструкцією. У них не передбачені батарейки та акумулятори, ізоляція мікрофонів. Вони призначені для використання в різних умовах. Такі пристрої можна під’єднувати до різних ґаджетів і приладів.

Тактичні стрілецькі навушники призначені для екстремальних ситуацій. Їхні частини герметичні. Такі пристрої не припиняють працювати, навіть, потрапляючи у воду. Вони мають вхід для телефона, рації й ін. У них вмонтовано слуховий мікрофон, який передає зовнішні звуки з високою чіткістю. Процесор, розташований всередині приладу, приймає й обробляє інформацію. Імпульсні звуки динаміки не передають. Тому шепіт або тихі кроки чутно з високою чіткістю. Процесор підсилює їх настільки, що мисливець, може не знімаючи навушників чути своїх товаришів. Це також зручно для практичної стрільби. Тоді спортсмен може чути команди тренера, не знімаючи навушників. На різних форумах є багато відгуків про такі аксесуари. Під час вибирання важливо враховувати не тільки зовнішній вигляд і технічні характеристики. Насамперед ,потрібно визначитися для чого купується ця річ.

Навушники для стрільби

Показати ще