Спортивна та мисливська стрільба відрізняються своїм набором обладнання, тактичні окуляри — частина цього. Вони настільки важливі, що на «бойовому» полі ними оснащені навіть суддя і всі, хто знаходяться поруч. Стрільці, які знаходяться на полі без спеціалізованих окулярів, є відсутніми й обмежуються в участі в змаганнях. Гравець має право зняти девайс під свою особисту відповідальність, якщо на це впливає низка чинників, включно з погодними умовами, що заважають сконцентруватися на пострілі.

Існують захисні тактичні окуляри й для стендової стрільби. Перші слугують суто для змагального аспекту дії, другі — для професійного захоплення. Переймаючись питанням, як вибрати продукт, варто звернути увагу на щільність скла, розміри оправи, стійкість до пошкоджень.

Розбір тактичних окулярів за функціями

Окуляри із захисною функцією враховують особливості виду спорту, той же рикошет шроту, стандартні постріли. Вони захищаю безпосередньо очі й зону навколо очей, адже розташування зброї розміщене дуже близько до вогнища захисту. Особливість полягає в тому, що вони надійно кріпляться на переніссі, не заважаючи руху та сприяючи чіткості прицілу. Забезпечують максимально широкий кругозір, що не перешкоджає вільним рухам. Чому звичайні окуляри не виконують захисну функцію? Їхня оправа постійно буде заважати досягненню намічених цілей, збивати траєкторію й у кінцевому підсумку може бути травмонебезпечною.

Міцність — відмінна риса окулярів для стрільби. Їхня основна функція — здатність побачити ціль в більшій її роздільній здатності та чіткості. Зорові органи, перебуваючи в позиції чіткості та сконцентрованості на мішені, відчувають себе абсолютно комфортно в цьому девайсі. Саме наявність кольорових лінз дає змогу використовувати на максимум весь функціонал цього типу продукції.

Мішень, крізь призму певного кольору, стає більш яскравою, відділяючись на одноколірному фоні. Розфарбування лінз відбувається в потрійному векторі — це червоні, чорні із сіруватим відтінком і жовті лінзи. Ці кольори зіставляють з мінливістю погодних умов, їх розглядають як поляризаційні окуляри, залежно від матеріалу виробництва.

Балістичні моделі та їхні прототипи

Стрілецькі окуляри виконують функцію захисту від дрібних осколків, рикошету, викиду пороху або шкідливих газів. Балістичні спроможні захистити сильну та важливу сторону бійця — зір. Вони проходять різні методи тестувань, аж до розривання снаряда в близькості з подальшим попаданням осколків на продукцію, пострілів та вибухів. Мають вигляд звичайних сонцезахисних окулярів, можуть бути схожі зі спортивним типом, але відмінності незначні — товщина лінз і вогнестійкий пластик як матеріал оправи.

Ті, які мають схожість із балістичними - тактичні моделі. Вони схожі стандартами безпеки, різні формою. Їх не можна використовувати в повсякденному ношенні, як попередню модель, а тільки в умовах тактичного маневру. Найчастіше мають форму маски, можуть закривати половину обличчя, щільно прилягають до зони захисту завдяки силіконовим вставкам в оправі. Протиосколковими називають будь-які окуляри для стрільби, які з практичного боку можуть захищати від попадання колючих предметів в зону очей.

Міцність і якість виробів

Якими б не були за якістю окуляри, вони мають властивості покриватися подряпинами та навіть тріщинами, адже безпосередньо взаємодіють з подразниками, від яких і закриваються очі та половина обличчя. Як свідчать відгуки, не завжди є можливість міняти пошкоджені лінзи, і часто простіше замінити окуляри. До того ж, моделі мають властивість оновлюватися, і це гарна можливість оновитися новітнім девайсом.

Не можна сказати, що тактичні окуляри вимагають частого оновлення, просто варто бути напоготові й усвідомлювати, що пошкодження під час професійних занять цим видом спорту можливі як у перший день експлуатації, так і через пару років. Тому, під час здійснення покупки, варто звернути увагу на міцність скляного покриття й оправи залежно від особливостей різновиду продукції. Пошкодження робочого девайса — не так страшно, як можливість пошкодити частину обличчя, вибір стоїть за якістю й надійністю.

Показати ще